Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

tanakOtt Tänak

 

Eesti autosportlane Ott Tänak tegi maailmameistrivõistluste sarja kuuluval Walesi rallil ühe oma senise karjääri säravamatest etteastetest, võites enamiku kiiruskatsetest ja lõpetades võistluse teise kohaga endale maailmameistritiitli juba kindlustanud prantslase Sebastien Ogieri järel.


Tänak võitis ralli avapäeval läinud reedel kaks kiiruskatset, aga kaotas Ogierile sekundeid, mida ka järgmiste päevade hiilgesõiduga lõplikult tasandada ei suutnud. Oleksin tänulik, kui Walesi alati märjad ja porised teed oleksid veidigi kuivemad, oli Oti esimese päeva napp kommentaar.


Aga seejärel läksid Tänak ja ta kaardilugeja Raigo Mõlder järjest paremasse hoogu. Laupäeval võideti neli kiiruskatset ja pühapäeval koguni kõik kuus sel võistluspäeval sõidetut! Nii jäi Ogier, kellele eestlased järjest sekundhaaval lähenesid, lõpuks vaid kümne sekundi kaugusele. Oti selja taga oli aga nii-öelda tühi maa, sest järgmised rallipaarid kaotasid juba mitte sekundite, vaid minutitega.


Tänak, kel seni olnud palju probleeme nii liigse riski võtmise, tehnika kui alles arenemisjärgus rehvidega (mis eriti kuumust ja asfalti kardavad), arvas, et Dmacki rehvid seekord just teele ja ilmale sobisid ning soosisid neid, mitte ei pidurdanud. Ja kuna sõidutunne oli mõnus, siis ise vigu ei tehtud ja nii hea tulemus sündiski. Mis Otist järgmisel hooajal saab, päris kindel veel pole, aga mõningasi vihjeid siiski annavad nii Tänaku kui M-Spordi meeskonna pealiku Malcolm Wilsoni ütlused.

 

Ott ütles, et sõidab tippseltskonnas kindlasti ja uus Ford Fiesta on erakordne auto. Wilson kinnitas, et Tänak on teinud oma karjääri parima hooaja ja teda ootab suur tulevik. Saame näha, kas tõuseb eestlane lõpuks ometi ralliilma valitsema. Marko Märtin ja Urmo Aava ei jäänud ju absoluutsest tipust omal ajal kaugele, seega kiired geenid eestlastel on.


Hea võimalus oli oma iidoliga pühapäeval kohtuda ameerika jalgpalli ja Margus Hundi eestlastest fännidel. Profiliiga NFL tõi alates 2007. aastast 17. korda ühe mängu Euroopasse ja kuhu siis veel, kui mitte Londonisse socceripühamusse Wembley murule. Tõsi, üks kord on mängitud ka ühel teisel Londoni staadionil ja London ei jää nende külaskäikude ainuvõõrustajaks, sest juba 21. novembril näitab NFL oma oskusi esmakordselt Mehhikos. Aga kui kord juba murust juttu tuli, siis selgus, et Wembleyl on nüüd niisugune imeasi nagu hübriidmuru, mis tähendab kunstlibledega loodusliku muru tihendamist ja kestvamaks muutmist.


Seekord mängisid Wembleyl liigamängu Margus Hundi koduklubi Cincinnati Bengals ja Washingtoni Redskins. Kohtumine lõppes lisaajal 27:27 viigiga, aga tulemusest rohkem jäi mõnesajale Eestist ameerika jalgpalli tipptaset, Hunti ja Bengalsit vaatama tulnud fännile meelde melu ja show, mis selle spordi juurde käib. Meeskondade omad tantsutüdrukud ookeani tagant kaasas, suveniirid, rituaalid, mängunüansid…


Traditsioonilises riietusruumiintervjuus ütles Margus Hunt, et viik on viik ja kõlab tema jaoks pigem rohkem kaotuse kui võiduna, aga Bengals peab ka õnne tänama, et Redskins normaalaja lõpus kolmepunktilöögil eksis ega võitu võtnud. Enda esinemise kohta arvas Hunt, et ei midagi erilist, aga lootis ikkagi treeneritelt ja meedialt positiivse hinde teenida.


Nagu teada, kerib praegu endiselt spordimaailmas tuure Norra suusakuninganna Therese Johaugi dopinguskandaal. Väidetavalt huulekreemist (mille tuubil olevat dopingumärki ei märganud ei sportlane ega Norra koondise arst!?) saadud positiivne analüüs on nüüd andnud igasuguseid tagasilööke. Näiteks asus pressikonverentsil demonstratiivselt nutta lahistanud Johaugi sarjama mitmekordne maailmameister ja olümpiavõitja poolatar Justyna Kowalzcyk ning sõnasõjast ei jäetud kõrvale ka Torino 2006. aasta olümpia kahekordset kulda Kristina Smigun-Vähit.

 

Teda ründas samuti mitmekordne ilmameister, Kristina kunagine hea kolleeg ja rivaal tšehhitar Katerina Neumannova. Väites, et tema oli Torino mängudel supervormis ja aegsasti Torinos harjutamas, aga dopinguküttide eest varjuda osanud eestlanna tuli olümpiavõistlustele vaid päev enne võistlust ning võttis temalt ebaausal moel kuldmedali. Nende vanade kontide uueks supiks keetmise üritamise kohta tahaks küll öelda, et ehk aitab juba. Kulla dopingukütid ja nende pealikud, tehke oma otsused lõpuks ära ja laske inimestel eluga edasi minna. Kes süüdi, saagu karistada, nagu saagu karistada ka tõenditeta süüdistaja.


Enn Hallik

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo