Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

kilpMarko Kilp.   Foto internetist

 

Viimatisel nädalavahetusel algasid paljudel suusaspordialadel tänavused maailma karikavõistlused ja nii tegid oma avasõidud-hüpped ja läbisid esimesed lasketiirud ka Eesti talisportlased.


Esikolmiku, isegi mitte esikuuiku või esimese kümne kohti küll veel ei võetud, ja viimaste hooaegade tulemusi arvestades olnuks seda raske lootagi. Rõõmustada saab ka väiksema edu puhul ja eelkõige suusaprinteri Marko Kilbi 13. koht Soomes Ruka MK-etapil seda pakub. Kilp oli oma eelsõiduajalt koguni kolmas ning jäi kohasõitudes õige napilt poolfinaalidest välja. Igatahes tegi ta senise karjääri parima esituse. Teine kohe avavõistlusel MK-punkte korjanud Eesti suusasprinter oli Raido Ränkel.


Väga tubli oli ka noor Eesti suusakahevõistleja Kristjan Ilves, kes sai Soomes MK-etapil laupäeval 17. ja pühapäeval 21. koha. Ilves noppis eelmistel aastatel juunioride maailmameistrivõistlustelt mitu medalit ja nagu näha, suudab kohe meesteklassiaastate alguses suurte ning sitkete täiskasvanutega kenasti sammu pidada.


Nagu noored ikka, on Ilves olnud julge hüppaja, paraku pole seni kestnud suusarajal. Nüüdki Soomes oli ta esimesel päeval hüppemäel üheksas ja andis seejärel suusarajal ära vaid kaheksa kohta. Teisel päeval üllatas Ilves aga sellega, et suusadistantsil oma 23. hüppemäekohta koguni kahe koha võrra parandas!


Eesti laskesuusatajad saavad mulluste tulemuste põhjal MK-sarja minna üsna kärbitud seltskonna ehk kolme mehe ja kahe naisega. Uue soomlasest peatreeneri Ilkka Luttuneni käe all üritatakse olukorda siiski kiiresti parandada. Panuseid tehakse noorteklassis maailma paremikku kuulunud Grete Gaimile ja noorte ning juunioride MM-idelt hulga medaleid kogunud Rene Zahknale, aga ka parimas sportlaseeas Kalev Ermitsale. Eestlaste esimene etteaste Östersundi MK-etapil segateatesõidus lõppes ometi kehvapoolse 19. kohaga.


Kui kohati maailma suusahüppetippudele üsna kandadele jõudnud (treenis Soomes ja oli kuulsa ajalooga suusahüppemaa Soome parim suusalendur!) Kaarel Nurmsalu mõni aasta tagasi karmi dieedi pidamisele ja hooajaks raha kerjamise painele vastu ei pidanud ning spordist lahkus, siis tundus, et Eesti suusahüpetega on alatiseks lõpp. Nüüd siiski on noortest meestest loodud uus Eesti tiim, mille esinumber Martti Nõmme võib asjatundjate arvates ka MK-etappidele ehk telepilti jõuda. Kas ja kuhu jõuab, saame näha.


Eesti talispordi juveel on mõistagi 14-aastane trikisuusataja Kelly Sildaru. Seni sügisest kenasti Tallinnas koolis käinud, nii pikkust kui kaalugi kogunud tüdrukul peaks nüüd olema lihtsam nii pargi- kui rennisõiduks kiirust koguda, välistatud pole ka edu Big Air hüpetel.


Sildaru sõitiski mõni päev tagasi Ameerikasse, kus püüab esmalt kaitsta mullust Dew Touri võitu ja siis korrata esikohta X-Games võistlustel. Kelly ütles, et päris kindlasti tahab ta tänavu rohkem proovida vahvat rennisõitu, et olla selleski maailma parimate seas. Vähemalt üks ülesastumine tuleb tal ka Big Air hüppevõistlusel, ja õnneks saavad seda näha ta kaasmaalased, sest Kelly ülesastumine on plaanitud 18.-19. veebruaril Otepääl murdmaasuusatamise MK-etapi ajal.


Märtsis saab nõutud arvu eluaastateni jõudnud Kelly esimest korda osaleda Rahvusvahelise Suusaliidu FIS tiitlivõistlusel, juunioride MM-il. Kõige suurema eesmärgi, 2018. aastal Koreas peetava taliolümpia osalemispunkte saab Sildaru hakata koguma alles järgmise aasta sügisel. Pole muidugi kahtlust, et kui tervis peab, siis need punktid ta kogub ja on Peuyngchangis Eesti peamine medalikandidaat.


Saalialadest tahaks märkida ära kaht USA-s nii edasiseks eluks haridust kui korvpallioskusi omandavat edukat noort, Eesti koondise järelkasvumeest. Maik-Kalev Kotsari koduülikool South Carolina alistas viimati 61:46 Michigani ja jätkab täisedu viie võiduga. Kotsarilt kümme punkti, viis lauapalli ja kaks korvisöötu.


Teise eestlase Rauno Nurgeri kodukolledž Wichita State oli suurelt 82:47 üle Louisianast, neilgi on viiest mängust viis võitu. Nurgeri arvele jäi viimati seitse punkti ja kolm lauapalli.


Eestis nimetatakse juba aasta parimaid sportlasi. Kergejõustiklastest said selle au osalisteks kaugushüppaja Ksenija Balta ning kettaheitja Gerd Kanter, tennisistidest Anett Kontaveit ja Jürgen Zopp, jalgpalluritest rahvusmeeskonna kapten, Liverpoolis palliv Ragnar Klavan.


Enn Hallik

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo