Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum teeb läbi põhjalikku uuenduskuuri. 29. märtsil avatud elamuslik aastanäitus „Kõik mängu!“ annab avalikkusele aimu, mis suunas muuseum areneb – sihiks on seatud tänapäevane spordiajaloo- ja spordielamuskeskus. Muuseumi juht Siim Randoja räägib  Kultuuriministeeriumi infokirjas lähemalt äsjaavatud näitusest ja muuseumi tulevikuplaanidest.

 

Tartus asuva Eesti Spordija Olümpiamuuseumi uuenduskuuri esimene avalikkusele nähtav etapp on edukalt lõpule jõudnud – nüüd saavad kõik huvilised külastada muuseumi ajaloo suurimat näitust "Kõik mängu!". Elamusnäitus pakub põnevust väikestele, noortele, lapsevanematele ja miks mitte ka vanaemadele ja vanaisadele, kuna klassikalise pallimänguajaloo jutustamise kõrval on kaasatud suur hulk seninägematuid tehnilisi lahendusi, põnevaid võimalusi end proovile panna nii oma sõprade- tuttavate kui ka Eesti tippsportlaste vastu.

 

Näituse looja, muuseumi juhi Siim Randoja sõnul on muuseum astunud suure sammu tänapäevase  spordiajaloo- ja spordielamuskeskuse suunas. „Tahame, et aastanäitus aitaks kaasa spordipisiku levitamisel noorte seas,“ selgitas muuseumi juht Siim Randoja näituse laiemat eesmärki.

 

Näituse arenduse ja projektijuhtimise taga on Neway loovbüroo, kes äsja teenis aasta turundusteo tiitli Sepa jalgpallikeskuse ühisrahastuskampaania loomise eest. Randoja kiidab loovbürood ja kinnitab, et just suuresti tänu Neway’le on uuel elamusnäitusel mitmeid Eestis, aga võib-olla ka maailmas seninägematuid tehnilisi lahendusi.

 

Möödunud aasta esimeses pooles otsustati muuta Eesti Spordimuuseumi nime ja õiguslikku seisundit. Nii tekkis muuseumimaastikule Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum ning endisest riigiasutusest sai Kultuuriministeeriumi ja Eesti Olümpiakomitee osalusega sihtasutus. Muuseumi pikaajalisem eesmärk on kujuneda kiiresti muutuvas infoühiskonnas järjest rohkem Eesti spordielu südameks.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo