Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

5x1m1mjs.f2x

Rein Pill. Delfi foto

 

Veebruari lõpus selgusid Varssavis Kesk-Euroopa takistussõidu liiga edtabeli parimad, kes said kutse osaleda Ameerika Ühendriikides Omahas toimuval maailmakarika finaalis. Edetabeli kolme esimese seas oli ka Rein Pill.

 

Eesti sportlased osalesid MK-finaalis viimati 2011. Ja 2012. aastal, kui tähtis võislus toimus 2011.a. Saksamaal Leipzigis ning 2012.a. Hollandis s`Hertogeboschis. Tookord sai Leipzigis kaasa elada Tiit Kivisildile ja Cinnamonile ning Gunnar Klettenbergile ja Ulrike Rle. Kivisild ja Cinnamon osalesid aasta hiljem s`Hertogenboschis peetud finaalis, kus piirduti vaid avasõiduga.

 

Tänavune finaal toimub Nebraska osariigis Omahas 29. märtsist kuni 2. aprillini. Euroopast lennutati hobused võistluspaika Amsterdamist selleks spetsiaalselt tellitud lennuga 25. märtsil. Rein Pill võistleb finaalis oma 12-aastase põhihobsega A Brok ja temaga on lisaks abilisele kaasas ka Eesti koondislasi aastaid treeninud Kreeka tipptreener Stavros Georgopoulos.

 

Pilli sõnul on A Brok terve hooaja hüpanud stabiilselt ja sportlase eesmärk on teha eelkõige enda kohta hea võistlus. „Ega mul võidumõtteid loomulikult pole, aga tahaks ikkagi normaalselt hüpata,“ ütles Pill. Muidugi on võimalus finaalis osaleda ka sportlikkus mõttes motiveeriv, sest viimastel aastatel pole Eesti takistussõitjatel sellisel tasemel võistlustele asja olnud.

 

Kuna võimalus osaleda selgus nii hilja, siis ei jäänud ettevalmistusteks palju aega ning pigem võttis kogenud sportlane võistluseelseid treeninguid rahulikumalt, osaledes sisemeistrivõistlustel ning kinnitades, et kavatseb Belgias enne äralendu teha kindlasti ka kaks tugevat hüppetrenni.

 

sport.delfi.ee

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo