Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

maurice vasselle 80892501

1933. aasta Monte Carlo ralli võitja Maurice Vasselle startis Tallinnast. Foto: sport. delfi.ee

 

Mootorispordimuuseum MoMu meenutab Postimehes, et 85 aastat tagasi startis Monte Carlo ralli võitja Tallinnast.

 

Esimene Monte Carlo ralli sõideti 1911. a. ja tol ajal toimus kogunemissõit Euroopa erinevatest linnadest Vahemere-äärsesse luksuslikku vürstiriiki. Tollal oli jaanuarikuine Alpide ületamine juba iseenesest väljakutseks.

 

1920-ndate aastate teisel poolel hakkas laienema stardipunktide geograafia ja 1930. aastal määrati üheks stardipaigaks ka Tallinn ning siit startis sõitjaid Monte Carlo rallile üheksal aastal.

 

Aga 1933. aastal saavutas Monte Carlo ralli üldvõidu just Tallinnast võistlust alustanud Maurice Vasselle autol Hotchkiss.

 

Olgu veel faktina lisatud, et kuigi aastate möödudes lisati aina enam kiiruskatseid, mis sajandi teisel poolel hakkasid olema määravad paremusjärjestuse selgitamisel, ning 1980ndatel ja 1990-ndate aastate algul muutus kogunemissõit juba formaalsuseks, siis esimest korda jäeti kogunemissõit ära alles 1997. aastal.

 

VES/Postimees

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo