Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

0 2

11. mail tuldi Connecticuti Eesti Kooli kutsel Columbia kirikusse tähistama emadepäeva koolipere seltsis. Terve kohalik eesti kogukond lööb kaasa selles pikkade juurtega traditsioonis. Nii nagu emadepäevaga ühendatakse Lydia Koidula tuntud luuletus ja laul “Ema süda”, nii käib CT eestlaskonnal emadepäeva tähistamine koos eesti kooli pere korraldatud pealelõunase koosviibimisega. Sealt saab alati midagi kaasa nii hingele, kunstihimule, ema-igatsusele, eesti meelele ja ka kohvikõrvale.

Sel aastal oli imehea kringel ja jäätise punš, lisaks muudele hõrgutistele, kookidele ja magustoitudele.  


Meie koolis on ka usuõpetuse tund ja sel aastal lõpetab grupp leeriõpilasi, kes läbivad 15. juunil leeriõnnistuse. Nad koos kooliõdedega ja - vendadega lugesid kirikus Piiblit. Kirikus esines ka koolikoor, lauldes ilusti ja kõlavalt  koorilaulu Sanctus, mille kirjutas helilooja Urmas Sisask. Koorijuht Laine Kingo juhendas ning klaveril saatis pr Rebecca Lamvol. Kirikuteenistuse viisid läbi õpetaja Uudo Tari ja abi Aleksander Lamvol. Kogudus laulis teenistuse ajal ilusti kaasa ka ning eriti nauditi kirikus noorte esinejate muusikaandi (Sophia Lamvol klaveril,  Annete Lamvol klaveril).


Kirikust mindi edasi aktusele ja peole. Saali sisenedes anti kõikidele emadele, vanaemadele ja emataolistelegi ilus lilleõis rinda.


Aktusel esineti emade auks südamlikult luuletuste, laulude ning kavalate kevadiste mõistatustega. Vanim klass esitas moodsat ja Eestis tuntud lastelaulu “Tahan, ei taha”, mis nende arust iseloomustas rasket olukorda, millega emad peavad vahetevahel tegelema. Kõik on oma emade üle väga uhked.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo