Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Maiki Maria

Vanemgaidid Maiki ja Maria saadavad terviseid Eestisse.

Pühade ajal on alati palju tegemist ja nii on ka meie üksustel Põhjatütred ja Vikerlased. Gaidsõsarad Põhjatütred  küpsetasid usinasti eesti piparkooke ühel pealelõunasel koondusel  (23. novembril). Samal ajal õppisid Vikerlased, kuidas valmistada traditsioonilst eesti toitu, rosoljet.

 

Paljud polnud varem roosat rosolje-nimelist salatit tahtnud maitsta ning oleksid eelistanud piparkoogi kaunistamist. Aga pärast seda, kui olid ise tublilt hakkinud ja seganud koostisaineid, võeti meelsasti valmistatud salatit väikestes topsides koju ka perega jagamiseks. Suure kausitäie võtsid skaudid kaasa eesti seltsi korraldatud ´potluck´ einelauale õhtusöögile Välis-Eesti päeva puhul.


Selleks ajaks olid gaidide piparkoogid juba valmis ja lõhnasid nii väga ahvatlevalt. Põhjatütred pakkisid hoolsalt valmis küpsised ilusasti kotikestesse ning peale Eesti Kooli tunde viisid need Välis-Eesti päeva puhul korraldatud üritusele Manchesteris, kus nad müüsid neid publikule.


Gaidsõsaratel õnnestus õhtu jooksul müüa umbes 50 pakki piparkooke. Piparkooke ei jäänudki järele, et viia metsajõulupuule, mis toimus 7. detsembril.

 

Metsajõulupuu toimus lumisel Connecticuti Eesti Maal. Vikerlased olid varem päeva ajal jõudnud kohale, et lõket valmistada ja jõulupuule küünlaid särama panna.


Oli ilus talvine õhtu ning nautisime koos metsa rahu. Loeti jõuluevangeeliumi ning suunati mõtted valgustatud Eesti lipu suunas, soovides kogu Eesti rahvale häid pühi.


Vikerlased ja Põhjatütred olid valmistanud lindudele ja loomadele talvemaiustusi, mis riputati puudele ja põõsastele ning asetati metsavahele.

 

lindude toit


Nii kaunis Metsajõulupuu jääb meile kõigile kauaks ajaks meelde.

 

CT Eesti Gaidüksus “Põhjatütred”
ja CT Eesti Skautüksus “Vikerlased”

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo