Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

On küll jõulupuu eelkõige üks PUU, tavaliselt KUUSK ja kus kuuski pole, vahel ka MÄND (nt Kihnu saarel). Kuid jõulupuuks nimetatakse ka PIDU, tihti kooli või mingi muu organiseeritud grupi raames, mida peetakse pühade aegu ja mille keskmes (või ääres) on jõulupuu.

Inglise keeles on sarnane mõiste Christmas pageant, mille üks osa on tavaliselt mingi näitemäng, näiteks Jeesuslapse sünniloo esitus. KOOLI/JÕULU/PUU ongi kõige levinum sedasorti ametlik, aga ühtlasi lõbus tähistamine, kus kindlasti ei puudu muusikalised ette/asted ja ühis/laulmine.


Kui ma vanasti (ükskõik mis aastaajal) küsisin oma Taadi käest, kuhu ta läheb, siis ta tihti vastas: "Kooli jõulupuule!" See on umbes sama vastus kui "Sõidan kuule!" või isegi "Sõida ise kuule!" ehk pole sinu asi, kuhu ma lähen." Aga just sellest naljatamisest sain aru, et kooli jõulupuu on väga konkreetne ja eriline, isegi püha asi. Sinna ei hilineta ning lips pannakse ette või kleit selga.


Tehke nalja ja öelge ka, kui keegi küsib, et lähete kooli jõulupuule. Mis ei ole sama asi, kui jõulupuu otsa ronimine või et jõulupuu on sind külla kutsunud ja sa siis lähed jõulupuule (külla). Samamoodi ei ole valmistumine jõulupuuks sama asi, kui hoidumine jõulupuuksust. Küsige oma Taadilt või lähima kõige vanema eestlase käest, mida see tähendab. Ja olge paid lapsed!


Riina Kindlam

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo