Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

LUMM

Need kaksikud õed Põhja-Ontarios näevad jõuluvana elus esimest korda ja on temast LUMMATUD. See ei ole seotud lumega. Kui sulle valatakse suur koorem lund kaela, sa ei ole lummatud. Ka siis, kui on õues nii palju lund sadanud, et ust ei saa väljapoole lahti (snowed in), ei ole see lummatud vaid LUMME MATTUNUD olek. Kuid kui lumi sätendab ja särab, võib see sind lummata. Lumm on võlu/jõud, nõiutud olek (a spell, charm, enchantment, magic).

Kui lume/memm on lummav, näiteks nii imekaunis, et temalt on silmi raske võtta, siis võiks öelda, et ta on hoopis lumma/memm – külvab teistele lumma. Naljakas on fotol see, et kuigi väiksed, üksteisel käest kinni hoidvad Eva ja Alice (eestipäraselt hääldatud "Aliiss") on jõuluvanast lummatud, nagu kirjeldas ajalehele "Eesti Elu" nende ema Heli, paistab jõuluvana olevat hoopis fotokast (kaamerast) lummatud!

 

Eks kui oled nii tuntud ja nõutud kui tema, on raske mitte olla natukene edev (vain). Vähemalt keegi ei nuta. Kas mäletad, kui esmakordselt jõuluvana kohtasid – kas nutsid hirmust või olid lummatud?

 

Soovime lugejatele palju lumma ja palju lummavaid lumememmesid ehk võimalikult palju lund!


Riina Kindlam

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo