Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

piparkookidega

Tere! Minu nimi on Johanna Kaasik, olen 12 a. vana ja elan Shelter Islandil. Minule meeldivad jõulud. Siis tuleb meie suur pere kokku. Meid on 20 inimest. Pere on koos onu Johni juures. Neil on suur elutuba, kuhu me kôik ilusasti ära mahume.

On palju head jõulutoitu. Me alati laulame koos jõululaule ja vahetame kingitusi. Mulle meeldivad verivorstid ja piparkoogid. Tavaliselt mu ema tellib verivorstid Long Islandi Eesti Kodust. Piparkoogid teeme ise. Me toome Santa Maria piparkoogimaitseained juba suvel Eestist ja minu ema teeb ise piparkoogitaina eesti retsepti järgi. Mulle meeldib piparkooke teha ja neid kaunistada.


Sel aastal tegin ka piparkoogimaja, see oli päris suur töö. Samuti tegime pipar-kooke kohaliku kiriku heategevuseks. Minu lemmik piparkoogikuju on päka-pikk. Minul siin Ameerikas päkapikud ei käi ja sussi sisse kommi ei pane. Selle asemel on mul eesti advendikalender, kus ma avan igal hommikul uue akna ja saan eesti kommi.


Jõuludeks toome tuppa jõulukuuse.


Kuuske käin valimas koos isaga. Kuuse ehtimine on minu töö ja see mulle meeldib. Eriti toredad on lumised jõulud. Minu arust teeb lumi jõulud erili-seks, pidulikuks!


Soovin kõigile toredaid jõule!

 

Johanna Kaasik (12),
New Yorgi osariigist

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo