Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

helin

Foto: Nele-Kai Loorits

 

Sellest valemist (equation) jäi tegelikult välja üks oluline osa, milleks on + JÄÄ. Sest kui jääd ei ole, on raba (bog) + jalad = märjad, mitte marjad.

 

Aga kui on juba korralikult alla nulli, ehk teie mõistes alla 32 kraadi, siis on võimalik jõuda mööda jääd marjadeni, mille juurde muidu pääsevad vaid linnud!


Ja neid oli Keava raba/saartel palju. Keava raba on soo/massiiv Rapla maakonnas Kehtna vallas.


Fotol pääseb marjade, jõhvikate (cranberries) juurde Helin.

 

Ta on muuseas skaut ning tema matka/himuline ja loodust/armastav pere haaras kähku uisud ja tõttas raba juurde ehk rappa (into the bog), kui oli mõned päevad "külma teinud".

 

See kahe nädala tagune ilm Eestis oli eriline, sest kahjuks  väga tihti ei juhtu, et on tugev, sile jää ja lund veel jää peal ei ole, et saab uisutada.


Kanadas, Torontost põhjapool ja Ottawa kandis oli sel nädalal aga täpselt sama olukord ja levitati asi/tõendeid (evidence) fotode näol, kus kohalikud eesti noored kihutasid samamoodi järvede jääl.

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo