Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

photo laps vastab tuule ja tarn

Tuule ja Suvi Mari, kes oma sõpradega tervitavad teisi kaugeid eesti lapsi jõululaagrist Tartust. Foto: Riina Kindlam

 

Küsitud laste käest 14. jõulukuul autos teel Tartusse üleriiklikule hundude metsajõulupuu laagrisse "Jõulu imemaa".

 

Mida sulle meeldib teha lumepäeval (snow day) ja kas oleksid parema meelega kodus?

 

"Mis asi on lumepäev?" Madis(5) hüüdis "Jõulud!".

 

Juht ja kahe hundu isa Urmo: "Meil pole sellist asja. Meil tavaliselt tuiskab nädalavahetusel." Aga päris tõsiselt... lume pärast Eestis küll kooli minemata üldjuhul ei jäeta. Siin lihtsalt ei ole nii suuri torme, et liikuda ei saaks.

 

Eestis hoopis võivad toimuda KÜLMAPÜHAD, kui kool jääb ära pakase tõttu. Aga siis peab olema pea miinus 25 kraadi Celciust või rohkem.

 

Kui aga oleks lumetorm, siis Mihkel(8) läheks õue. Ta täpsustab: "Tähtis on, et lumi hakkaks kokku, muidu ei saa lumesõda teha." Tuule(6, uuel aastal kohe 7) tahaks aga lumetormi päeval toas olla: "Sellepärast, et seal on soe ja mõnus ja hea." Mida ta seal teeks? "Mängiksin oma Lego sõpradega." Suvi Mari(4) ütleb: "Mina läheks õue lumeingleid tegema ja veel lumememme ka." Kaaren(6): "Mina läheks kelgutama. Mida sügavam lumi, seda parem:"

 

Mis sulle kõige rohkem meeldib jõulude puhul? Mida tähendab jõulurõõm sulle? Mis sulle jõulurõõmu tekitab?

 

Mihkel: "Jõulurõõm tähendab seda, et ma saan jõuluvanalt seda, mida ma palusin. Muidu ma lähen ära." Kuhu sa siis lähed? "Õue ära." Puu otsa? "Puu otsa jah ja alla ei tule, kuni saan mida tahan." (Muigab.) Tuule: "Jõulutunne tekib piparkoogi lõhna tundes ja kui mängib jõulumuusika." Suvi Mari: Mulle meeldib kõige rohkem jõuluvana!

 

Kaaren: "Mulle meeldivad kõige rohkem kingitused. Jõulurõõm tähendab seda, et kõik on rõõmsad. Jõuluasjad ja jõululaulud tekitavad jõulurõõmu."

 

Kas oled kunagi näinud päkapikku hiilimas enda toas? Kas sinul käivad päkapikud?

 

Tuule: "Ei ole, aga Oliveri ema on näinud." Madis: "Keskööl käivad." Kaaren: "Natukene olen näinud." Mis mõttes natuke? "Mõned päevad olen näinud." Aga kas päkapikud siis käivad? "Jaa." Mida nad toonud on? "Kommi, müslibatooni..." (See viimane = granola bar.) Tuule: "Ei ole näinud, aga käivad küll. Meie kass kuulis midagi akna all ja juhatas meid sussideni. Nägime, et kass päkapikku ei ohusta; teab ilmselt, et ta on hea. Või kass hoopis kardab teda!"

 

Kas sul on mingi päkapikuga seotud tore lugu? Seepeale hakkas Suvi Mari laulma, (pidas "lugu" lauluks): "Täpa-täpa-täpa-täpa, tipp-tipp-tipp, jookseb väike päkapikk..."

 

Mõnel väiksemal on vahest olnud raske jõuluvanal ja päkapikul vahet teha. Hiljuti kuulsin, et vahe on selles, et päkapikul pole habet. On see nii?

 

Mihkel: Päkapikud ajavad oma habe aegajalt. Jõuluvana piirab kääridega."

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo