Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

pakapikk ameerikaJõulukuul ehk detsembris on palju kuulda päkapikkudest ja nende tempudest. Aga ega kõik päkapikud pole ühed ja samad – kuigi neil on sarnasusi. Võrdleme näiteks Eesti päkapikkude sugupuud Põhja Ameerikas nähtud päkapikkude sugupuuga.

 

Põhja-Ameerikas tunduvad kõige aktiivsemalt tegutsevat “Elf On A Shelf” sugupuu päkapikud, nagu siin fotole jäänud päkapikk nimega “Jingle” (ehk Aisakell). Jingle ja tema sugulased liiguvad päeviti ühest “külmunud” asendist  teise, ikka sinna kust annab majaelanikel kõige paremini silm peal hoida. Öösiti reisivad nad tagasi Jõuluvanale raporteerima, kas käitumine oli korralik või jättis soovida. Kuidas  oled  Sina  käitunud: oled Sa “naughty”? Või oled Sa “nice”?

 

Eesti päkapikkude sugupuu tundub olevat pikemate juurtega ning mitmeharuline. “Suur Jõuluraamat” kirjutab, et Eesti päkapikkude suguvõsas on päkapikke erinevate tööülesannetega, aga täna keskendume piilurpäkapikkudele.

 

 

 

Põhja-Ameerikas enimnähtud

Jõuluvana abiline “Jingle”

Foto: Cathy Linask

 

Nende tillukeste päkapikkude vigurite ja nõksude hulka kuuluvad igasugused kardina tagant ja voodi alt piilumised, vahel panevad isegi jalga linnusaapad, mille tallamuster jätab lumele varblase  jäljed, et jälitajad ära petta. Aga üldiselt on piilurpäkapikud ülitugevad ja tarkust täis.

 

pakapikk eesti

 

Nii Põhja-Ameerika päkapikud kui Eesti päkapikud on valvsad, et lapsed kenasti käituksid ja oma igapäevaseid kohustusi ilusti korda ajaksid: et hambaid pestakse, tuba hoitakse korras ja tehakse korralikult koolitööd.

 

Siis saab Jõuluvana ka teada, et lapsed on tublid olnud.

 

Jõulupäkapikud meisterdavad ja pakivad kingitusi ja armastavad lastele sussi sisse üllatusi jätta, nt. kommi või puuvilja näitamaks lastele, et nende heategusid pannakse tähele.

 

 

 

Foto raamatust "Suur Jõuluraamat"

 

Leelo Linask

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo