Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

kelker rutgerKelker ja Rutger Tallinn Wenzel  Foto: Eve Martinson

 

Ilmataat on töökas olnud sel veebruarikuul, saates USA erinevatesse paikadesse palju, palju ilusat valget lund ( ja jääd ka!) 13. veebruaril Connecticuti osariigis otsustasid vennad Kelker ja Rutger Tallinn Wenzel koos vanaisa ja vanaema Jüri ja Eve Martinsoniga  kasutada juhust, et näidata oma sportlikku vaimu ja eesti meelt.


Rutger jutustas: Jah, mulle meeldib Olümpiat vaadata. Need on nii head sportlased igalt poolt! Mu lemmik talispordiala on see ‘snowboarding half-pipe’ (lumelaua renni sõit). See on väga põnev – tõesti! Mõnikord Mamps paneb võistlused meile telekast mängima.

 

Meil tuli tõesti palju lund ja oli hea lumepäev. Me otsustasime teha oma talve olümpiavõistlused. Ema tegi meile numbrisildid; mina sain nr. 8 kuna varsti saan 8-aastaseks. Me proovisime ehitada kelgurada (luge track), aga lõpuks pidime leppima suusavõistlusega. Vanaisa tegi meile suusarada. Me olime eesti võistlejad sellepärast, et eestlased on tugevad inimesed ja head sportlased.  See oli tõesti tore seal suure lume käes.

 

Mulle  meeldib olla eestlane, sest mulle meeldib, et saan rääkida kahes keeles. Ma räägin sõpradele koolis, et olen eestlane ja nad teavad Eestist. Ma õpetan neile eesti keelt mõnikord; lihtsalt nagu “Tere hommikust” jne. Ma olen uhke, et minu nimi on Rutger Tallinn, sest see kohe ütleb, et olen eestlane!  

 

Eesti Vabariigi aastapäev on tähtis, sest Eesti sai vabaks. Siis on tore! Me tantsime rahvatantsu ja laulame kooris.

 

Ooo, ja Eesti hümn on väga tähtis osa ka.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo