Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

laagri tutvustus gruppJärvemetsa laagrist osavõtjad.                           Foto: Rein Linask

 

3-4. mail kihises Järvemetsa laagri ala (Jackson, NJ-s)  uudishimust ja tegevusest! Seal käis vuhinal Järvemetsa ning Eesti Gaidide Malev ja Eesti Skautide Malev USAs tutvustusnädalalôpulaager!

 

See oli lõbus külaskäik peredele ja noortele, kel polnud varasemaid kokkupuuteid USA eesti skautlusega. Paljud tulid uudistama seda ilusat metsakodu männi- ja seedripuude all, kus saab telkida, lõkkeõhtuid pidada, laulda, saunas käia ja metsas mängida. Õpiti skautlust ja gaidlust. Laupäeva õhtupoolikul oli kohal üle 70 huvilise!

 

Õhtul hilja kuulsime tormimürinat, aga siis oli juba telgis hea magada!

 

Laupäeval sai sõita lõbusal karussellil, mida skautrühm Vikerlased ehitas seedripuust ja köiest. Mõned kenad ja vormiriides hundud, hellakesed, skaudid ja gaidid tegid meile eksursiooni ja näituse ning korraldasid meile mänge.

 

Skautide ja Gaidide Sõprade Seltside Liidu esimees skm. Mati Kobin (ta on ka saunamees!) õpetas kuidas hoolitseda metsa eest. Eriti tore oli koos istutada tillukesi männipuid. Siin “Avatud Metsa” päeval sõlmiti palju uusi sõprusi ja kalendritesse märgiti suvelaagri päevad. Mõned lastevanemad arvasid, et Järvemetsa on “USA eestlaste imekaunis ja parim hoitud saladus”.  

 

laagri tutvustus puudEeskujulik hundu Henry Ashford ja uued sõbrad Oskar ja Wyatt istutavad tillukest männipuud. Skaut ja gaid on looduse sõbrad. Foto: Leelo Linask

 

Skaut- ja gaidpere on suur sõprusring –   aasta jooksul käiakse koos koondustel mängimas ja õppimas ja augustis on Järvemetsal suur suvelaager, kus kõik skaudid ja gaidid on koos ja naudivad tegevusi ja mänge looduses. Tule sina ka skaudi-gaidi ridadesse!

 

Leelo Linask

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo