Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

auto

 

Euroopa päev on iga-aastane vahva kogupereüritus, millega tähistatakse Euroopa Liidu sünnipäeva. Sel aastal pidas  Eesti Euroopa päeva 1. mail. Eesti on olnud NATO ja Euroopa Liidu liige 10 aastat!

 

9. mail 1950 kutsus Prantsusmaa välisminister Robert Schuman Prantsusmaad, Saksamaad ja teisi Euroopa riike üles koondama oma söe-ja terasetootmine.

 

See oli esimene samm Euroopa Liidu loomise suunas. Tänaseks ühendab see juba 28 riiki, kus austatakse vabadust ja õigusriigi põhimõtet ning hinnatakse ELi kodanike mitmekesisust. Schumani deklaratsiooni aastapäeva tähistatakse Euroopa päevana.

 

22.-25. mail 2014 leiavad aset Euroopa Parlamendi valimised. Sellega seoses kutsus Saksamaa laste internetilehekülg www.hanisauland.de lapsi kõigist EL-i liikmesriikidest üles üheskoos Euroopa kaarti joonistama.

 

Iga laps joonistas pildi sellest, mis talle oma riigis või linnas kõige rohkem meeldib või mida ta iseloomulikuks peab. Laste Euroopa kaart kujutab endast mosaiiki, mis paljudest üksikutest piltidest kokku pandi ja Euroopa värvika mitmekesisuse nähtavale toob.

 

HanisauLand’i toimetus kogus pidid kokku ja koostas erinevatest piltidest suure Euroopa kaardi. 5. mail 2014 avaldati kaardi ingliskeelne versioon internetis veebilehel www.hipharpigland.de.

 

Meie lehes saate näha, milliseid joonistusi saatsid võistlusele eesti lapsed.

 

10-aastane Sandra joonistas pildi õunapuudest (1 pilt all) ja 12-aastase Kohtla-Järve tüdruku Diana pildil (2 pilt) on Tallinna vanalinn. 10-aastane Martin joonistas Tuhala nõiakaevu (3 pilt) ja 10-aastane Deilys Järvamaalt joonistas suvise Eesti ranna (4 pilt).

 

www.euroopapaev.ee

 

sandra 

 

diana

martin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

deilys 

 

 

 

 

 

 

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo