Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Ega sugugi mitte kõik lehtpuud ei vaheta värvi! Põhja-Ameerikas on peamised värvilisteks minejad puud: vaher (maple), tamm (oak), haab (aspen), kask (birch), ning kummipuu (gum tree). Erinevates paikades kasvavad erinevad puud.


Vahtrapuu sorte on mitu ja need on tavaliselt kõige värvirikkamad. Lehed kipuvad minema punasteks, kollasteks ja oranžideks. Tamm muutub hoopis pruuniks ning kaselehed kuldseteks.


Vanarahva tarkus räägib, et kui puulehed on aeglased värvi muutma siis tuleb raske (külm) talv. Aga teadlased ütlevad, et see, kunas puulehed värvi muudavad, sõltub hoopis tingimustest nagu: kuidas ilmad on olnud, kui palju päikest ja vihma, jne. Aga kui esimene öökülm on juba sinu kodukanti külastanud – siis võid kindlasti varsti näha värvilisemat maailma!


Mis puud kasvavad sinu kodukandis? Värvilises metsas on hea koos sõbra või ema ja isaga matkamas käia!


Mida matkalt leiad? Proovi meisterdada loomakesi käbidest, tammetõrudest ja kastanitest, (kinnita neid hambaorkide või liimiga)

 

Leelo Linask

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo