Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

roivasIdaranniku Eesti Lastekoori esimene kokkusaamisel tehti ühispilt Eesti Vabariigi peaministri Taavi Rõivase ja tema elukaaslase Luisa Värgiga. Fotod: Eleri Ever

 

2017. aastal toimub Eestis XII noorte laulu- ja tantsupidu “Mina jään”.


Ka USAs elavad väikesed eestlased soovivad sellest peost osa võtta. Kui 2015. a. aprillis said Torontos kokku Põhja-Ameerika eesti koolide õpetajad, tuli Connecticuti Eesti Kooli õpetajal Leelo Linaskil mõte, et USA idaranniku eesti koolide lapsed võiks moodustada oma ühise koori, millega laulupeole minna. Ta jagas oma ideed teiste õpetajatega ja koos Washington, D.C. Eesti kooli õpetaja Leena Sirbiga  hakati koori kokku kutsuma. Tänaseks on Idaranniku Eesti Lastekoori nimekirjas 65 last.


Eesti lapsed on väga andekad ja juba esimesel korral kokku tulles esineti EV peaministrile Taavi Rõivasele, kes on NY Eesti kooli sõber juba sellest ajast, kui ta sotsiaalminister oli. Peaminister oli kevadel USAs visiidil ja soovis kohtuda koolilaste ning nende vanematega. 1. mail saigi New Yorgi Eesti Majas kohtumine teoks. Esimene kiire kooriproov tehti samal ajal, kui peaminister kohtus lapsevanematega suures saalis.


varkLuisa Värk lastekoori juhatamas. Klaveril Maaja Roos.

 

Kuna peaministri elukaaslane Luisa Värk on Eestis tuntud laulja, siis oli koori dirigendil Maaja Roosil esimeses kooriproovis ka hea abiline käepärast. Peale tunniajalist proovi olid lapsed Luisa dirigeerimisel ja Maaja klaveri saatel valmis esinema.


Palju nalja saab lastele laulu “Uhti-uhti uhkesti” õpetamisega. Tuleb seletada, mida tähendavad sõnad uhti ja õlekõrs ja viisk. Ning miks lauldakse põiest.


Raskeks peetakse uut laulu “Meie laul”, aga eesti lapsed ega nende vanemad raskusi ei karda ja aega õppimiseks on. Ning professionaalne dirigent Maaja Roos oskab iga koori kokkulaulma panna.


Teine lauluproov toimus 15. mail Lakewoodi Eesti Majas peale eelmisel päeval peetud pärimuspäeva.


Järgmisel korral koguneb koor augusti viimasel nädalavahetusel keelelaagri ajal Long Islandi Eesti Kodus.


Ning peale seda, 22. ja 23. oktoobril New Yorgis toimuvate Eesti Lastekirjanduse Päevade ajal lindistatakse video sellest, kuidas koor esitab laulu “Laulu mõju” (Kui mina hakkan laulemaie...). Video tuleb saata Eestisse, kus laulupeo komisjon valib välja koorid, kes pääsevad laulupeole.


Aga seniks nuputavad lapsevanemad uuele koorile logo ja joonistavad lastele riiete kavandeid.


Leena Sirp arvas, et kui me järgmise aasta laulupeole ei saa, siis 2018. aasta suurele üldlaulupeole kindlasti saame.


Siiri Lind

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo