Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

la1Ees vasakult: Angus Martin Meriste, Salvatore Gallego Hansing, Pablo Gallego Hansing, Johannes Eberhard, Ingrid Woods, Leo McLaughlin, Annaliisa Seli. Taga vasakult: Jordan Spain, Anette Renel, Dora-Liisa Meriste, Kaia Villand, Emil Veideman, Roen Spain, Toomas Woods, Thomas Seli, Lukas Seli. Klaveril mängib Kaie Pallo.

 

Los Angelese Eesti Täienduskoolis lõppes just 2015/2016  kooliaasta.


Eesti Kool on täiendusõpet pakkuv kool, mille eesmärgiks on toetada lapsevanemaid eestikeelse keskkonna loomisel säilitamaks meie rahvuslikke juuri ning jäädvustamaks eesti rahva ja kultuuripärandit ka väljaspool Eestit.


Meie koolis on loodud lapse arengut soodustav turvaline ja lapsesõbralik eestikeelne õpikeskkond, mis on lastele väga huvitavaks ja meeldivaks tehtud. Õppetöö toimub eesti keeles, et väärtustada, arendada ja säilitada eesti keele oskus. Koolis õpetatakse lastele eesti keele õigekirja, lugemist ja kirjutamist läbi mängu, et säiliks huvi eestikeelse lastekirjanduse vastu ja kujundada lugemisharjumust.


Tutvustatakse Eesti kultuuri, et äratada lastes huvi eesti rahvamuusika, lastelaulude, ringmängude ja laulmise vastu. Eriti meeldejäävad olid jõulupidu, emadepäev ja lõpuaktus, kus lapsed näitasid, mida nad õppinud olid.


Lastele on tutvustatud eesti kultuurilugu, rahvakalendri tähtpäevi, tähtsamaid ajaloosündmusi ja Eesti loodust, mis nii paljuski on Los Angelese omast erinev.


Kool toimus iga kahe nädala järel pühapäeviti.


la2

 

Sel õppeaastal õppis koolis ligi 30 õpilast neljas erinevas klassis.


Kooli eestvedaja Milvi Laane sõnul oli eriti hea meel näha, et väiksemate laste klass suurenes ja klassis on juba üle 10 lapse.


Lapsed ootasid huviga igakordset koolipäeva, sest neile väga meeldib meie koolis.


Uute kohtumiseni 2016/2017 õppeaastal!


Tekst ja fotod:
Renee Meriste

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo