Kirjandusmuuseumi elulugude kogumine – Kirjandusmuuseumi korraldatud elulugude kogumisvõistluse teema on seekord “Minu elu ja armastus. Eesti Vabariik 100”.
Seekordse kogumisaktsiooni eestkõneleja on luuletaja ja kirjanik Kristiina Ehin, kes kutsub oma Facebooki lehel kõiki üles enda ja oma lähedaste elulugusid kirja panema. Vanemad inimesed võivad vajada selle juures julgustust ja abi.
Kõik tööd leiavad oma koha Kirjandusmuuseumis ja valitud tööd pääsevad uude Eesti rahva elulugude köitesse.
Täpsem info elulugude kogumisvõistluse kohta on kirjandusmuuseumi veebis www.kirmus.ee/est/teenused/elulood/
Kristiina Ehin kirjutab: “Olen tähele pannud, et kõik suuline, mida pole kirja pandud, ajapikku siiski ununeb. Minu ema Ly kirjutas vanematelt sugulastelt 1960. aastatel üles kaks paksu kaustikutäit mälestusi. Nendest märkmetest on saanud omamoodi suguvõsa kroonikad.
Pildil on minu emaemaema Rosalie (vt. allpool), kellest on neis kaustikutes palju lugusid. Näiteks see, kuidas ta armus oma tulevasse mehesse. “Kus ma siis sain mõelda! Mul käisid judinad üle selja, kui Jüri üle soo tuli ja pilli mängis,” ütles Rosalie, keda isa oli manitsenud järele mõtlema, kas ikka tasub Jürile minna.
Küüditamisööl olla Rosalie ukselävel veelkord ümber keeranud, et kaasa võtta sängi peale ununenud suurrätt. Aga püssimees pannud täägi ette. Tagasiteed polnud. Mõtlen tihti talve tulekul Rosalie peale, kes saadeti vanas eas Siberisse ilma suurrätita, aga kes tuli ikkagi tagasi,“ kirjutab Kristiina Ehin oma Facebooki lehel.
Elulugu peaks ära mahtuma 10-20 leheküljele ja saata tuleks see hiljemalt 1. jaanuariks 2017 postiaadressile ELULOOD, Eesti Kirjandusmuuseum, Vanemuise 42, Tartu, 51003 või meilile [email protected] või [email protected]