Kuuse ise metsast toomise traditsiooni hoitakse endiselt elus. Lõppenud pühade ajal toodi riigimetsast 9700 jõulukuuske.
RMK peametsaülema Andres Sepa sõnul on sobiva jõulukuuse otsimine RMK äpi abil lihtne ja avastamisrõõmu pakkuv võimalus. „Sel aastal oli jõuluaegne ilm nagu filmis ja kõik riigimetsas jõulukuuse järel käijad said erilise valge metsa elamuse osaliseks,“ rääkis Sepp. „Jõulukuuse toomine metsast on ilus traditsioon ja RMK pakub kindlasti võimalust tuua jõulupuu riigimetsast ka tulevaste jõulude ajal.“
Kuuse toomise võimalus riigimetsast avanes detsembri alguses ja siis jõudsid ka esimesed jõulupuud kodudesse. Üle poolte kuuskedest toodi metsast aga nädal enne jõulupühi ja lumiste pühade ajal. Kõige rohkem osteti 1-2-meetriseid kuuski, mis moodustasid enam kui poole ostetud kuuskedest. Ligi 80% kuuseostudest tehti mobiilimaksega.
Kuuse toomine riigimetsast on üles ehitatud usaldusele, ent metsaskäijaid kontrollivad Keskkonnainspektsiooni ja RMK töötajad. Keskkonnainspektsiooni avalike suhete nõuniku Leili Tuule sõnul ei tuvastanud Keskkonnainspektsiooni inspektorid detsembris metsas kontrollkäike tehes ka tänavu rikkumisi.
Jõulupuu viiakse traditsiooni kohaselt toast välja 6. jaanuaril, kolmekuninga päeval. Selleks, et kuusk leiaks väärika tee ka pärast kodu kaunistamist, on suuremad linnad organiseerinud
kuuskede kogumispunktid, kuhu saab kuuski tasuta ära anda.
Jõulukuuski tohib raiuda vaid sealt, kus neil ei ole lootust suureks kasvada: teede ja kraavide servadest, liinide ja vana metsa alt. Õige kuusekoha leidmine ja selle eest tasumine on tehtud lihtsaks RMK kodulehel oleva kaardi ning RMK mobiilirakenduse abil. Mobiilirakendus näitab, kus asub riigimets, võimaldab tuvastada oma asukoha ja sobiva jõulukuuse eestmobiilimaksega otse metsas tasuda.