Eesti naiste käsitöönäitus Eesti Majas kujunes oodatust suuremaks huviobjektiks. Erti uudistasid ilusaid käsitööesemeid noored, kes peale oma koolipäeva hoolega vaatlesid, käega katsusid ja küsimusi esitasid. Oli neidki, kes olid huvitatud õppima ise mõningaid esemeid valmistama. Hilisemate külastajate hulgas võis märgata ka mitmeid ameeriklasi oma eestlastest sõpradega.
Käsitööesemeid ja omaloomingut, mida olid välja pannud 13 isikut, laius üle Eesti Maja valge saali: Juta Kurman – esitles eesti kindaid; Lya Kivi – sohvapatju; Aire Salmre ja Ivi Tamm – rahvariideid; Heljo Laev – tikandeid, rahvariideid, jt.; Siiri Lind – nukke, linikuid; Selma Reinpõld – eesti tikandeid, rahvariide vöid, kootud esemeid; Epp Vinkman – tikandeid, vöid, punutud paelu, poogasid, jt. Virve Lane Jõks – ema valmistatud tikandeid, patju, linikuid, jt. Ell Tabur – miniatuurtubasid ja ehteid; Aime Andra – jõulupuu ehteid, vöid, poogasid, siidsalle; Linda Liima – ristpistes hulgaliselt vaipu ja sohvapatju ja Marit Selberg – kande-, rahakotte ja vaipu.
Kuna see ei olnud eesti käsitöö näitus, vaid eesti naiste käsitöö näitus, siis olidki eriliselt huvipakkuvad kaunid kunstipärased ristpistes seinavaibad ja padjad, miniatüürid, kotid, jne. Muidugi oli tore vaadata seda imepeent ja ilusat eesti mustrites käsitööd, mida vöökudujad, tikkijad, jne. olid saavutanud. Kahjuks esemed olid kõik kas keskmise või vanema põlvkonna poolt valmistatud ja varrastel kootuid esemeid leidus üldiselt vähe.
Lisaks ilutses seintel veel Armeenia-Eesti kunstnik Ashot Jegikiani maalide näitus ja sinises saalis väga huvitav Liina Karjuse kunstinäitus “Eesti Naised”. Igati tänuväärt ja kunstiküllane õhtupoolik, mis täitis hinge ja südant iluga.
Külastajad olid äärmiselt rahul. Mitmed avaldasid soovi, et võiks korraldada käsitöö kursusi, mõned panid isegi selleks oma nime kirja. Nüüd jääbki New Yorgi Haridusseltsile ülesanne leida instruktoreid ja meie eesti naiste ülesandeks korraldada tulevikus käsitöö kursusi, et edastada oskusi ja tutvustada käsitöö väärtusi nooremale põlvkonnale.
Aime Andra