Vasakult: Vorste teevad Anneli O’Brian ja Merike Barborak, kes aastatega on juba kujunenud tõelisteks ekspertideks. Lapsed vaatavad ja õpivad. Connecticuti vorstitalgutel oli kokku 15 täiskasvanut pluss lapsed. Foto: Siiri Lind
Verivorste on Ameerika eestlased kohalikes kogukondades teinud talgute korras juba aastakümneid.
Verivorstitalgute meeldivaks kõrvaltegevuseks on saunaskäik, mida Connecticuti talgulised said harrastada disaineri ja saunaentusiasti Mairo Nottoni ehitatud ratastel saunamobiilis ehk ehtsaks saunaks muudetud endises tuletõrjeautos.
Vorstitalgute hooaeg algab juba novembri alguses ning valmissaanud vorstid pannakse sügavkülma jõule ootama, sest detsembri pidude ajal pole kellelgi enam aega vorstidega jännata.
Lakewoodi Eesti maja verivorstid valmisid järjekordselt ühingu vabatahtlike töökate liikmete käe all. Käis töö ja vile koos ja valmis saigi 180 lb verivorste ühingu peakoka Erik Musta juhendusel! Vasakult: Isabella ja Stella Rehkalt, Kaarin Menser, Raivo Reinup, Ingrid Kangur, Merike Safka, Veikko Nurmes, Erik ja Moonika Perry ja Erik Must. Lakewoodi Eesti Maja foto
Tore on näha, et põlvkondade järjepidevus on siin tugev ning vorste teevad koos oma sõpruskonnaga juba kolmanda põlve noored perenaised. Talgud on mitmel pool pereüritus, kaasa võetud lastel on oma mängud ja tegevused.
Kärt Ulman