Peaminister Andrus Ansip ja Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) peasekretär Angel Gurria allkirjastasid 3. juunil Eesti liitumislepingu OECD-ga.
Organisatsiooni täisliikmeks saab Eesti ilmselt 2010. aasta lõpul, pärast liitumislepingu ratifitseerimist riigikogus ning selle hoiule andmist Prantsuse välisministeeriumis.
Gurria ütles peale allkirjastamist peetud pressikonverentsil, et OECD riikidel on Eestilt õppida eelkõige infotehnoloogia (IT) ja telekommunikatsiooni valdkondadest.
Samas saab Eesti tänu OECD-le ligipääsu mitmete valdkondade oskusteabele, näiteks põllumajanduse, tervishoiu ja tööjõupoliitika vallas, märkis Gurria.
Ansip rääkis, et Eesti maksumaksja võit liitumisest on efektiivsem riigikorraldus ning võimalikud kasvavad tellimused IT ja telekommunikatsiooni valdkondele.
Koos Eestiga liituvad OECD-ga Sloveenia ja Ii-rael, mis tõstab OECD liikmesriikide arvu 34-le.
OECD eesmärk on kaasaaitamine üldisele maailmamajanduse arengule ning maailmakaubanduse laienemisele. Peamiseks vahendiks nende eesmärkide saavutamisel on tihe koostöö liikmesriikide vahel, samuti dialoogi, konsensuse ja teineteise parimatest kogemustest õppimise põhimõtete rakendamine.
Muuhulgas koostatakse liikmesriikide kohta regulaarselt majandusülevaateid. Osana liitumisprotsessist valmis aprillis 2009 põhjalik majandusülevaade ka Eesti kohta.
BNS