9. juunil kogunes ülemaailmse eestluse koostöökomisjon, kus välisministeerium tutvustas oma 2021. aasta üleilmse eestluse tegevuskava. Lisaks anti ülevaade loodava üleilmse eestluse programmi koostamisest.
„Välisministeeriumi jaoks on väga tähtis välismaal elavate eestlaste suurem kaasamine Eesti ellu ja edenemisse – meie päritolu ja juurtega inimesed üle terve maailma on lahutamatu osa eesti keele, kultuuri ja majanduse arengust ning Eesti tulevikust,“ sõnas välisminister ja komisjoni esimees Eva-Maria Liimets.
„Hea meel on tõdeda, et meie inimesed välismaal soovivad olla Eestiga seotud ning omalt poolt riigi arengule kaasa aidata,“ lisas Liimets.„Ma olen enam kui veendunud, et inimeste ja riigi tihedas koostöös saame suuri asju korda saata. Mul on mitmeid positiivseid kogemusi diplomaaditöö ajast, mil viisime läbi väga tulemuslikke projekte nii Eesti kultuuri kui ka ettevõtete toetuseks Ameerika Ühendriikides koos sealse Eesti kogukonna ja Eesti sõpradega. Eesti riigi poolt oleme tänulikud kõigile entusiastidele, kes on läbi aegade sellises koostöös osalenud.“
Tegemist oli esimese välisministri ja välisministeeriumi juhitava koostöökomisjoni koosolekuga uues laiendatud koosseisus pärast valdkonna juhtimise muutust aasta alguses.Oma töös soovib komisjon pöörata senisest suuremat tähelepanu rahvuskaaslaste poliitika analüüsimisele, väljakujundamisele ja rakendamise seirele.
Augustist liitub sel eesmärgil välisministeeriumiga Marin Mõttus, kes alustab tööd üleilmse eestluse erivolitustega diplomaatilise esindajana.Mõttus on varem töötanud Eesti suursaadikuna Ankaras ja Lissabonis ning juhtinud välisministeeriumi poliitikaosakonna Aasia ja Aafrika bürood.
Lisaks sellele on ta aastate vältel edendanud eesti keelt ja kultuuri, tegutsedes pikaajaliselt eesti keele õpetajana ning tõlkides hispaaniakeelset kirjandust eesti keelde.
Lisainfo:
välisministeeriumi avalike suhete osakond
[email protected]