Eesti, Saksamaa ja Austria koostööfilm "Polli päevikud" võitis möödunud nädala lõpus Saksa filmiakadeemia auhindade jagamisel auhinna neljas kategoorias.
Saksa filmiakadeemia auhind Lola on võrreldav Oscariga Ameerika filmiauhindade jagamisel, teatas Eesti Filmi Sihtasutus BNS-ile.
Režissöör Chris Krausi "Polli päevikud" võitis auhinna neljas kategoorias. Parima kõrvalosatäitmise auhinna sai Richy Müller, parima operaatoritöö auhinna Daniela Knapp, parima kunstnikutöö auhinna Silke Buhr ja parimate kostüümide auhinna Gioia Raspé. Film oli auhinna nominent kokku viies kategoorias.
Filmis üks peaosalistest on Tambet Tuisk, kes oli ka ise auhinnatseremoonial kohal.
"Polli päevikud" esilinastus Eestis 2. detsembril 2010 Pimedate Ööde Filmifesti-vali (PÖFF) võistlusprogrammis ning Chris Kraus võitis ka PÖFF-i parima režissööri auhinna.
Filmivõtted toimusid 2009. aasta suvel Eestis – Matsi rannas, Pärnumaal.
Tegemist on kõigi aegade kalleima filmiga, milles Eesti on olnud kaastootja ja mis on Eestis filmitud. Filmi eelarve on ligi 125 miljonit krooni. Filmi tootmist toetasid Saksa ja Austria filmifondide ning Media programm ja Eurimages'i kõrval ka Eesti Filmi Sihtasutus ja Eesti Kultuurkapital.
Baltisaksa juurtega Chris Kraus on üks tuntumaid ja paljulubavamaid Saksa stsenariste ja režissööre. Ka tema varasemad mängufilmid – "Scherbentanz" (2002) ja "Neli minutit" (2007) – on pälvinud rohkelt tunnustust nii Saksamaal kui ka mujal maailmas. Viimane neist on võitnud üle 50 kodumaise ja rahvusvahelise auhinna.
"Polli päevikud" jutustab 20. sajandi algusaastate Saksamaa ja Venemaa ristumisteele jäänud ühiskonnast. Esimese maailmasõja eel-õhtul jõuab 14-aastane saksa tüdruk tagasi oma koju Läänemere rannikul, kus pinged maad jagavate saks-laste, venelaste ja eestlaste vahel on jõudnud haripunkti. Samal ajal, kui tema morbiidne teadlasest isa hoiab perekonda oma julma kontrolli all, ravib noor tüdruk haavatud Eesti anarhisti – alguses uudishimust ja siis trotsist, mis annab tõuke sündmuste edasisele arengule.
BNS