Pärast Skype'i minekut Microsoftile näevad tõenäoliselt muudatusi nii senised Skype'i kui ka Microsofti kasutajad. CNN on välja toonud viis tegutsemissuunda, mida Microsoft võib Skype'ga ette võtta.
Integreerida Skype ja Xbox
Microsofti on müünud 10 miljonit Xbox Kinetic mängusüsteemi, mille kaudu on võimalik lisaks mängimisele ka teiste kasutajatega juttu ajada, aga funktsioon ei ole kogunud kuigi suurt populaarsust.
Samuti on Skype'il olemas teleriga sobituvad veebikaamerad ja vajalik tarkvara, aga ka see ei ole olnud seni väga laialt kasutusel. Skype'i ilmumine Xboxi võiks mõlemale kasuks tulla.
Arendada Windows telefoni
Seni ei ole Windows telefonid läinud kaubaks kaugeltki nii hästi kui iPhone või telefonid, mis kasutavad Google Android süsteemi.
Ka Apple ja ja Android süsteemid kasutavad juba Skype'i rakendusi, seega on põnev näha, kuidas koostöö edaspidi välja näeb. Microsofti tegevjuht Steve Ballmer kinnitas, et senised Skype'i kasutajad ei pea muretsema ning rakendused jäävad konkurentide telefonidesse alles, edasised Skype'i arendused võivad aga olla saadaval ainult Windows telefonides.
Ilmuda Facebooki
Kuulujuttude kohaselt oli Facebook üks neist hiiglastest, kes Skype'ile hammast ihus. Killuke Facebooki, mille firma 2007. aastal 240 miljoni eest ostis, kuulub Microsoftile ning sellest ajast on ettevõtted ka koostööd teinud.
Ilmumine koos Skype'iga Facebooki 600 miljoni kasutaja ette oleks suur samm.
Puhuda uut elu Hotmaili
Tänu sidemetele Microsoftiga on Hotmailil endiselt tuhandeid kasutajaid, aga keegi neist ei ole sellest suures vaimustuses. Kui Microsoftil õnnestuks Skype'i kvaliteediga videokõned Hotmailiga integreerida, tekitaks see kindlasti elevust.
Ilmuda koosolekule
Üks põhjuseid, miks Microsoft Skype'i vastu huvi tundis, oli see, et Google ja Cisco ei saaks sellele käsi külge. Kuulujuttude kohaselt olid mõlemad ettevõtted ostuhuvilised. Cisco on esimene nimi, mis video-koosolekutega seoses mainitakse. Microsoft on selles vallas püüdnud jalga uksevahele saada oma Lync süsteemiga, Skype lisamine võiks seda sammu võrra edasi viia.
Rahvusvahelises meedias on arutletud juba ka selle üle, miks soovivad Skype’i praegused omanikud loobuda ettevõttest praegu, kui firma käive läheneb miljardile dollarile ning ettevõte on muutumas kasumlikuks.
Tuntud tehnoloogiablogija Om Maliki hinnangul muutusid Skype’i praegused suuromanikud Silver Lake ja eBay lihtsalt kannatamatuks ning soovisid kindla kasumi peale välja minna.