Järgneb vestlus 15-aastase Erich Ramosega, kes osales 30. aprillil peetud Sinilillejooksul Fletcher´s Cove-is, Washington, DCs.
Vaatamata jahedale ja vihmasele hommikule otsustas Erich, et Sinilillejooks on tähtis ja lõbus üritus, millest peab kindlasti osa võtma.
Ta ütles, et tahtis au anda ja toetada Eesti veterane, kes on meid kaitsenud. Erich otsustas ka oma ameeriklastest sõbrad kaasa kutsuda.
“Ma tahtsin, et nad näeksid minu Eesti poolt ja õpiksid natukene meie kultuuri kohta, sest see on suur osa minust ja minu elust”, teatas ta. Erich’u arvates on sellised üritused vajalikud, sest nad tugevdavad Eesti kogukondasid Ameerikas ja ühendavad meid Eestiga. Ta ütleb et, “Washingtonis pole väga palju eestlasi ja me peame kokku hoidma ja üksteist aitama”.
Tema arvates oli Sinilillejooksu kahe-miiline distants just paras, et igas vanuses inimesed saaksid osaleda, aga piisav pikkus temale kui sportlasele, et natukene pingutada.
Kohale tuli paras number nii jooksjaid kui kõndijaid ja isegi tema neljaaastane vend Tommy suutis pika maa rattaga läbida. Erich ütles, et ta oli „väga õnnelik võidu üle ja talle meeldis, et sai teisi finišeerijaid lõpusirgel ergutada ja õnnitleda”.
Ta loodab, et sellised üritused toimuvad edaspidigi ja et veteranidel oli meie toetusest kasu.
Erich on asjalik, noor ja hea sportlane.
Kooliaasta lõpuks sai temast tuntud jooksja. Tema kooli aastaraamatust sai lugeda, et ta on Marylandi osariigis antud vanusgrupis kiireim jooksja omal alal. Palju õnne!
Congratulations to Erich Ramos, the fastest high school freshman in the state of Maryland!
Veteranipäeva tähistamine Eestis 23. aprillil on traditsioon, mis sai alguse 2013. a. Sellega austame neid mehi ning naisi, kes on sõjalistel operatsioonidel kodust kaugel tugevdanud Eesti julgeolekut ja rahvusvahelist tõsiseltvõetavust, samuti nende perekondi ja lähedasi.
USA-s tähistatakse veteranidepäeva (Veterans Day) 11. novembril.
Tänavuse rahakogumiskampaania raames toimus palju erinevaid üritusi – kampaania avapäev koos Sinilillejooksu ja kontserdiga Tallinnas ning jooksud korraldati Rakveres, Narvas, Tartus, Kuressaares, Washingtonis ja Kopenhaagenis. Kokku korjati “Anname Au” rahakorjeaktsiooni kaudu 116 000 eurot.