Pariisi suveolümpiamängude avamiseni 2. augustil jääb napp kuu, aga veel pole kõik spordi suurpeol osalejad teada.
ROK ja rahvusvahelised alaliidud vaatavad üle edetabeleid, jagavad wild card’e, käivad viimased kvalifikatsioonivõistlused. Eesti olümpiadelegatsioon on viimasel kuul täienenud kolme sportlasega – valikvõistluse teise kohaga lunastas omale kolmanda olümpia pääsme vibulaskur Reena Pärnat, MK-sarjas kogutud punktid viivad Pariisi maastikurattur Janika Lõivu, rahvusvahelise tõsteliidu olümpiakohtade ümberjagamine tõi kutse raskekaalutõstja Mart Seimile. Nii on praegu olümpiapilet 21 eestlasel, aga see arv ei pruugi olla lõplik, kuna õhkõrn lootus on ka raskekaalumaadluse kahekordsel maailmameistril Heiki Nabil ja Eesti parimaks naismaanteeratturiks kerkinud Laura Lizette Sanderil. Ning mine tea, äkki tabab viimase minuti õnn veel kedagi.
Eestil, kes saab viimastel aegadel klassikaliste spordialade tiitlivõistluste medaleid väga harva, oli juunikuus lausa kolm õnnelikku päeva järjest. Otsa tegi lahti Roomas kergejõustiku Euroopa meistrivõistlustel kümnevõistluses 8764 punktiga kontinendi meistriks tulnud Johannes Erm. See on eriline kuld, sest varem on eestlastest kergejõustikus Euroopa meistriks tulnud ainult kuulitõukajad Arnold Viiding 1934. ja Aleksander Kreek 1938. aastal ning kümnevõistleja Erki Nool 1998. aastal. Ermi saavutust väärindas ka Euroopa Kergejõustikuliit, kelle uus preemiasüsteem andis Ermile tasuks 50 000 eurot. Seekordsel EM-il oli medalile lähedal ka 400 meetri tõkkejooksja Rasmus Mägi, kel polnud paraku seekord võimast lõpuspurti ja neljas koht oli Mägile selge pettumus. Ermi kõrval võistlesid Roomas kümnevõistlejatest veel eelmise MM-i neljas Janek Õiglane ja Risto Lillemets, kes paraku mõlemad katkestasid.
Vaid päev peale Ermi Eesti rahvale väga korda läinud kulda tuli hea uudis vehklemismaailmast, kus Euroopa naiste epeemeistriks krooniti 43-aastane Irina Embrich. Iginoor tallinlanna oli Eesti tugevas epeekoolkonnas vanuse süül juba tipust taandumas, ent naudib vehklemist endiselt ja torkas EM-il auklikuks kõik vastased. Embrich on nüüd 14 suurte tiitlivõistluste medaliga Eesti läbi aegade tituleerituim sportlane! Kahjuks ei õnnestunud eestlannadel naiskonnavõistlus – medal toonuks nad paariks aastaks Eesti riigi sportlaspalgale, seitsmes koht jätab tühjad pihud ja otsustamiskoha, kas jätkata rügamist või mitte.