Parmupill (jews harp) on arvatavalt üks vanemaid muusikainstrumente maailmas. Ühel IV sajandil eKr Hiinast leitud joonistusel on muusik, kes mängib parmupilli taolist muusikariista. Kuigi pill on pärit Aasiast, on see kujunenud rahvapilliks üle maailma paljudes riikides, kaasaarvatud Eestis. Parmupillid on valmistatud metallist või bambusest. Pilli mängimiseks surutakse parmupilli raami aisad hammaste vastu ning heli tekitamiseks tõmmatakse sõrmega aiste vahel oleva keele kida.
Allikas: https://et.wikipedia.org/wiki/Parmupill
ERR – 1. veebruaril toimub Tallinnas Kloostri Aidas Eesti esimene parmupillifestival: on õpitoad, ühine koosmäng, luuakse parmupilliorkester ja tehakse kontsert.
Nii parmupillimaailmas esimesi samme astuvaid kui juba edasi jõudnuid oodatakse Kloostri Aita, kus Eesti parimate käe all saab selle imelise pilliga algtutvust teha või siis oma oskusi lihvida.
Festivali raames toimuvad õpitoad, ühine koosmäng, luuakse parmupilliorkester ja õhtu lõpeb kontserdiga, millele järgneb ühismängimine, tants ja trall. Kontserdil saab näha ja kuulda parmupillimängu nii sooloesituses kui ka ansamblimängus.
18. veebruaril Nokia Kontserdimajas üles astuva hiina parmupillivirtutoosi, Wang Li, külaskäigust inspireerituna tutvustab Jaan Tätte jr. oma õpitoas Aasia parmupille Danmoi’d ja Kou Xiang’i. Teisi õpitubasid viivad läbi parmupillimagistrid Cätlin Mägi ja Juhan Suits ning teemadering ulatub pillist meloodia kättesaamisest kuni koosmängu erinevate võimalusteni.
Festivali korraldatakse õhinapõhiselt ja kõik õpitoad ning kontsert on tasuta. Kaasa on lubanud lüüa mitmed tuntud muusikud – Jaak Johanson, Kairi Leivo, Andres Siimann, Sandra Sillamaa ja Merike Paberits, ansambel Armastus jt.