Teisipäeval 22. juulil esines Arsise noorte kellaansambel Baltimores, Teises Presbyteri kirikus. See oli viimane esinemine nende USA reisil, mis algas 11. juulil. Kaheteistliikmeline ansambel Aivar Mäe juhtimisel esitas kolmteist lugu, nende hulgas Tšaikovski Araabia tantsu, L. Andersoni Fiddle-Faddle ning Straussi Pizzicato Polka. Kohalikud käsikellade ansamblid liitusid Arsisega ning mängisid kaks lugu koos – Wagneri Intermezzo ning Edvard Griegi Hommik. Kui panid silmad kinni, siis see kõlas nagu sümfooniaorkester.
Võib tõdeda, et noored vaimustasid oma võluva mänguga kõiki, ligi 80 pealtkuulajat. Arvatavasti kirjasaatja oli ainus eestlane publiku seas, aga see esinemine pakkus unikaalse muusikalise elamuse kõigile. Kui mängiti Hatšaturjani Mõõgatantsu, siis noored muusikud läksid nii hoogu, et lausa tantsisid kaasa oma kellalöömisega.
Kuigi olen enne kuulnud käsikellade ansamblit, k.a. Arsist, adusin, et need helid, mis teisipäeva õhtul kirikut täitsid, olid uskumatud. Ei teadnud, et käsikellasid saab mängida niisuguste nüanssidega nagu need noored mängijad tegid. Aivar Mäe pälvib palju kiitust selle suure ja viljaku töö eest.
Leidsin, et palade vahel olnud Aivar Mäe tutvustused olid asjalikud, just parasjagu huumoriga segatud. Alguses ta tutvustas Eestit ning kui küsis, kes on Eestit külastanud, tõusid kümmekond kätt õhku. Peale kontserti mul oli tore noortega vestelda. Kiitsin nende mängimist ja entusiasmi ning soovisin neile edu tulevikus muusikaalases arengus.
Lõppkokkuvõttes oli kontsert väärikas Eesti ja tema muusikaliste talentide tutvustus.
Agu Ets
[email protected]